Zaznacz stronę

Kto z nas nie docenia w upalne dni sprawnie działającej klimatyzacji w metalowej puszcze zwanej samochodem. Sama odpowiednia ilość czynnika chłodzącego, szczelny układ i poprawnie funkcjonujące zawory to nie wszystko. Nie zapominajmy, że w przewodach wentylacyjnych tworzą się perfekcyjne warunki dla powstawania grzybów. Czy warto stosować odgrzybiacz klimatyzacji? Oczywiście, bo dzięki temu unikniemy powstawania przeróżnych chorób układu oddechowego u nas i u naszych bliskich, a także zniwelujemy nieprzyjemny zapach stęchlizny.
Jaki dobry środek do odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie zatem zastosować? Metod jest wiele i każda jest pewnie równie dobra.
Najprościej byłoby użyć aerozolu to samodzielnego ozonowania klimatyzacji. Nie ma sensu przepłacać. Wystarczy np. produkt jednej z działających na rynku firm. Włączamy klimatyzacje na najwyższy bieg, otwieramy puszkę z aerozolem i stawiamy ją na tylnym siedzeniu, zamykamy okna i drzwi w samochodzie. Wszystko odbywa się automatycznie, a później tylko wystarczy przewietrzyć wnętrze.
Istnieją także specjalne pianki do czyszczenia kratek i przewodów wentylacyjnych, ale użycie ich jest bardziej skomplikowane i dużo droższe.
Efekty będą takie same, więc nie ma sensu przepłacać.