Zaznacz stronę

Każdy z nas chciałbym znaleźć wymarzone zajęcie, które przynosiłoby zadowalający zarobek. Niektórzy są gotowi często nawet rozstać sie z rodziną i bliskimi na dłuższy okres czasu by dobrze zarobić.

Czy praca na TIR-ach jest opłacalna i jaki ma wpływa na nasze życie prywatne?

W Internecie krąży wiele ofert pracy dla kierowców TIR-ów na trasach krajowych i międzynarodowych. Oczywiste jest, że taka praca wymaga od nas uprawnień do kierowania pojazdami ciężarowymi. Oczywiste jest również to, że aby jeździć w dalekie trasy potrzeba czasu. Czasu, spędzonego najczęściej w samotności za kółkiem kierownicy pojazdu.
Oferty te kuszą młodych mężczyzn wysokimi zarobkami, za dodatkowy atut uważają możliwość zwiedzania Europy czy świata.
Ale czy takie zwiedzanie bez rodziny to zaleta?
Wynagrodzenie w pracy na TIR-ach jest faktycznie wysoce zadowalające, tylko czy rozłąka z żoną i dziećmi na 2, 3, 4 tygodnie jest warta tych pieniędzy?
Czy to wynagrodzenie wynagrodzi dzieciom brak ojca i czy przez to nie rozbije się rodzina?
To bardzo ciężki temat, lecz niezwykle chwytliwy w dzisiejszych czasach, gdyż o każdy grosz trzeba walczyć. Czasem niestety stawiając na szali rodzinę.
Dla kogoś kto potrafi to wszystko pogodzić i kocha jazdę samochodem będzie to wymarzona praca. Oby tylko takie osoby pracowały w ten sposób i oby ich rodziny były z tego tytułu szczęśliwe